Vabaerakonna noored lahkuvad EKREsse: mis kasu on kogukondadest, kui neis ei ela enam eestlased?

You are currently viewing Vabaerakonna noored lahkuvad EKREsse: mis kasu on kogukondadest, kui neis ei ela enam eestlased?

Selle aasta jooksul on EKREga liitunud mitmed varasemad Vabaerakonna noortekogu liikmed, kes toovad põhjuseks maailmavaatelise ebaselguse Vabaerakonnas ja EKRE tugevad seisukohad isamaaliste ning kogukonnakesksete väärtuste kaitsel.

Reedel teatas Vabaerakonna noortekogu juhatuse endine liige Fedor Stomakhin, et lahkub organisatsioonist ja liitub EKRE noorteliikumise Sinise Äratusega. “EKRE on selgelt asunud kaitsma Eestit kui eestlaste rahvusriiki, ning mis veel tähtsam – eestlust,” räägib Stomakhin. “Eesti poliitika vajab muutust, põlgamata ära radikaalseid meetmeid. Et väikerahva ja kogukonnana püsima jääda, on see vältimatu. Ja mis kasu on kogukondadest, kui neis ei ela enam eestlased?”

Oma varasema erakonna suhtes on Stomakhin kriitiline: “Vabaerakond kahjuks ei ole siiamaani suutnud sellistes üliolulistes küsimustes selge ja kõigile arusaadava seisukohani jõuda: hädavajalikult radikaalse rahvusliku poliitika asemel leiab sealt vaid lõtva kodanlikku keskpärasust.”

Hiljuti liitus Sinise Äratuse ja EKRE Nõmme osakonnaga ka varasem Vabaerakonna noor Markus Jussila. “Osalesin Sinise Äratuse korraldatud Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tõrvikurongkäigul, mis jättis mulle sügava mulje,” kommenteerib Jussila. “EKRE noorte üritused on maailmavaateliselt harivad ja puudutavad fundamentaalseid küsimusi: mis on rahvuslus? Kes on eestlane? Mida teha, et eestlased ja Euroopa rahvad elaks ka selle sajandi üle?”

Vabaerakonna noortekogu kohta ütleb Jussila: “Seal selliseid teemasid absoluutselt ei arutata. Vabaerakonna juhtkond üritab pigem noorte rahvuslikke vaateid maha jahutada, ollakse vastu isegi koostööle EKREga. Just nagu kartelliparteides oodatakse noortest igavaid broilereid ja karjääripoliitikuid.”

Endiste Vabaerakonna noorte sõnul on kindlasti lähiajal teisigi noori sealt oodata EKRE rüppe. “Olen rääkinud paljude endiste vabaerakondlastega. Erakonna visiooni puudumine ja nõrk rahvuspoliitika on põhjustanud suurel hulgal lahkumisi erakonnast,” kinnitab Stomakhin.

Nii Stomakhin kui Jussila on lubanud kandideerida 20. juulil toimuval Sinise Äratuse üldkoosolekul noorteliikumise juhatusse.

Lisa kommentaar