Sinine Äratus muutis nime Siniseks Esmaspäevaks

You are currently viewing Sinine Äratus muutis nime Siniseks Esmaspäevaks

Kell 17.17, kui viimane juhatuse liige oli üles ärganud, võttis Sinine Äratus vastu otsuse nime muuta. EKRE noorteühenduse uus nimi on Sinine Esmaspäev.


Toimetus käis juhatuselt kommentaare küsimas.


“Võtsime sellise otsuse vastu, kuna Eesti valitsuse poliitika on pehmelt öeldes oksele ajav,” kommenteeris otsust Sinise Esmaspäeva esimees Pille-Riin Kahro. “Uus nimi kajastab paremini olukorda Eestis, mis on paljud inimesed rohkem või üldse jooma ajanud. Isegi Ronaldile sattus nelja aasta vanust desovahendit keele peale.”


“Organisatsiooni uute põhimõtete seas on ühiskonnast irdumine ja sisuliselt metsa elama minemine, et meie sügavalt haiges ühiskonnas võimalikult vähe osaleda,” oli juhatuse liikme Eino Rantaneni kommentaar.


“Mina seda Vasakpoolsete poliitikat muidu ei salli, aga nende uusim lubadus kehtestada Euroopa Liidus neljapäevane töönädal on minu arvamust nende suhtes küll oluliselt tõstnud: Kujutage ette: töötada ainult neljapäeviti!” leidis juhatuse liige Tristjan-Erich Karjus.


Juhatuse liige Ronald Judin parandas Karjuse kommentaari: “Loll! Neljapäevane töönädal – see tähendab töötada mitte ainult neljapäeviti, vaid neli päeva nädalas. See tähendab: teisipäevast reedeni. Ja esmaspäev jääb ärateenitult siniseks.”


Juhatuse liige Märtin Muhu kommenteeris olukorda nii: “Teate, see vabadus, mida me tuleviku Eestis näeme – noorte, elujõuliste inimeste vabadus maksudest ja kohustustest – see on mulle väga meeltmööda, nii kaunis! Ma kirjutasin selle auks isegi luuletuse. See kõlab nii:
Palga-palga, tööta ikka!
Nuta, kisa päeva pika!
NEET on mugav, NEET on hea:
tööle, kooli NEET ei pea.
Palga-palga sureb seest;
NEET meil elab kanast, meest.”


“Üleüldse peaks eesti rahvas võtma rohkem eeskuju juutidelt, kes ei tee isegi tõotatud maal ausat tööd, vaid lasevad teistel selle nende eest ära teha,” lisas Rantanen.


“Ühesõnaga on praegune eesmärk olla ühiskonnale koormaks, elatuda abirahadest ja võtta rohkem, kui antakse,” võttis Kahro otsuse kokku.


Sinine Esmaspäev hakkab EKRE Tallinna, Tartu ja Pärnu kontorites korraldama pühapäevaseid anonüümsete alkohoolikute kokkusaamisi eesmärgiga kogukonnatunnet kasvatada ja kõik esmaspäevad siniseks teha. “Sõltuvalt sellest, kuidas meil piirkondlikult liikmete arvuga läheb, võime tegevust laiendada ka väiksematesse kohtadesse,” täpsustas Muhu.


Toimetus küsis Sinise Esmaspäeva juhatuselt ka, kust tuleb joomaõhtutele alkohol ja kas Eesti alkoholiaktsiis ei vii maksude ometi suure maksmiseni.


“Vaadake, Eestisse ei hakka meilt laekuma mitte ühtegi senti. Ma ei jäta mitte vaid ise kõiki makse maksmata, vaid hakkan laevaga Saksamaal käima. Seal voolab tööstuslikus koguses ja väga odavalt. Saksa maksumaksja on seda väärt, kuigi ta elab eestlasega võrreldes juba väga hästi,” oli Judini vastus.


Kuid kas ei oleks odavam Lätist või siis Leedust ostmas käia?


Karjus oli balti alkoholi suhtes kriitiline: “See Läti alkohol ei ole väärt mitte midagi. Nad teevad kõik oma tooted netanooliga, mis kõlbab ainult kruusateele valamiseks, et ei tolmutaks, või siis lilledele anda. Aga Leedu aktsiisid on Eesti omadest kohati veel kõrgemad ja Leedu majandust me pigem ei nuumaks.”


Sinise Esmaspäeva juhatus soovib Sinisele Esmaspäevale ja kõigile Eesti noortele suuri õnnestumisi ja rõõmsat esimest aprilli ja et voolaks, aga mitte vaiba peale.

Juhatust usutles
Martin Helme

This Post Has One Comment

  1. anonüümne

    Wahwa. Elagu neetlus!

Lisa kommentaar