Tallinnas juhib noori äratajaid Tormi Lust

You are currently viewing Tallinnas juhib noori äratajaid Tormi Lust

Laupäeval, 6. oktoobril toimus Sinise Äratuse Tallinna ringkonna koosolek ühes igakuise kohvikuõhtuga. Koosolekul valiti ringkonnale uus juhatus, mille esimeheks on nüüd Kadrioru Saksa Gümnaasiumis õppiv Tormi Lust (17). Temaga koos kuuluvad juhatusse Nõmmelt pärit arheoloogiahuviline ja Tallinna Ülikooli ajalootudeng Hans Mati Laasi (24) ning Muhu ja mulgi juurtega gümnasist Karl Juhan Bahovski (17), kelle eesmärk on viia Sinine Äratus pealinnas uude hiilgusse.

Pisut kauem kui aasta EKRE noorteliikumises olnud Tormi Lust ütles, et tänu noortele rahvuslastele on ta saanud end tohutult harida. “Sinine Äratus äratas minus sügavama uudishimu kultuuri-, ühiskonna- ja poliitikaelu vastu,” sõnas Lust. “Me tahame edendada kultuuri, muuta poliitilist kliimat ja ka aktiivselt saata inimesi õigele teele, et sünniks uus rahvuslik ärkamine. Kui tahate kuskilt alustada iseenda ja Eesti arendamisega, siis liituge ka!”

Lisaks juhatuse valimisele arutati kohvikuõhtul peamiselt välispoliitikat: Sinisel Äratusel käisid külas parempoolse erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindaja Stefan Korte, Leedu rahvuslaste endine juht Gintaras Songaila ja diplomaadina töötanud Algis Avižienis. Üheskoos tõdeti, et Euroopa rahvusidentiteetide päästmiseks on vaja migratsioonivoogude ümberpööramist ja rahvusliku uhkuse taasavastamist. Nii Lääne- kui Ida-Euroopas viib tee selleni mitte üksnes poliitiliste vahenditega, vaid ka sügavama kultuurilise ja metapoliitilise muutuse kaudu.

Lisa kommentaar