Sinise Äratuse tõrvikurongkäik toimub ka sel aastal

24. veebruaril korraldab Konservatiivse Rahvaerakonnaga seotud noorteliikumine Sinine Äratus tõrvikurongkäigu läbi Tallinna vanalinna, nagu see toimus ka mullu. Rongkäik algab kell 18 Vabaduse väljakult ja naaseb tunni pärast Vabadussõja Võidusamba jalamile. Seal toimub kella 20-ni pidulik kõnetseremoonia.

“Rongkäigu eesmärk on avaldada austust kõigile, kes on Eesti vabaduse eest võidelnud,” kinnitab Sinise Äratuse esimees Jaak Madison. “Aga eelkõige on see sündmus, kus eestlased, nii noored kui ka vanad, saavad näidata, et meie riik ja rahvus on endiselt meile kallis. Et see on meie maa ja meid ei huvita, kui mingid Lääne professorid räägivad, nagu rahvustunne oleks midagi kurja ja ohtlikku. Seda tähendabki meie rongkäigu põhiloosung: eestlaste Eesti eest!”

Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme teatab, et ka EKRE liikmed võtavad tõrvikurongkäigust osa: “Me oleme ainus erakond, kes jätkuvalt räägib rahvuspõhisest riigist. Seda näeb ette meie põhiseadus ja on hämmastav, kuidas teised parteid on sellele selja pööranud. Niisiis toetavad konservatiivid igati noorte rahvuslaste algatust ja kavatseme seda teha ka järgmistel aastatel.”

Tõrvikurongkäigule saabuvad ka külalised Läti, Leedu, Soome ja Rootsi rahvusmeelsetest noorteorganisatsioonidest. Sinise Äratuse teatel on eurooplaste koostöö rahvusriikide säilimise nimel igati tervitatav.

Lisa kommentaar