Sinise Äratuse Tallinna osakond tervitab uut juhatust

You are currently viewing Sinise Äratuse Tallinna osakond tervitab uut juhatust
mde

Laupäeval, 26. oktoobril toimus Sinise Äratuse Tallinna osakonna koosolek, kus valiti osakonnale uus juhatus. Juhatuse esimeheks valiti taas Tormi Lust, ajaloohuviline ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi abiturient (18). Koos temaga valiti juhatusse ka mulgi ja Peipsi juurtega filosoofia- ja mütoloogiahuviline Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane Gemma Bernadette Kits (15) ning Muhu ja samuti mulgi juurtega Jakob Westholmi Gümnaasiumi abiturient Karl Juhan Bahovski (19), kelle huvide hulka kuuluvad esoteerika, parmupillimäng ja kõrilaul.

Tormi Lust liitus Sinise Äratusega 2016. aasta sügisel ning on nüüdsest teist aastat Tallinna osakonna esimees. Käesoleva aasta kevadel ühines ta ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Lääne-Tallinna osakonnaga. “Sinine Äratus tutvustas mulle täiesti uut maailma ning on mind aja jooksul väga palju õpetanud. Ma tunnen, et nüüd pean ma enesearenduse kõrvalt arendama ka uusi noori liikmeid ning võtan selle kohustuse avasüli vastu. Ma plaanin korraldada erilisi üritusi noortele, kus nad saavad end igati harida ning ka füüsiliselt arendada.” Lust on üle aasta korraldanud igakuiselt Tallinnas kohvikuõhtuid, tegelenud Sinise Äratuse sotsiaalmeedias esindamisega ning aktiivselt uute liikmetega kohtunud ja neid vastu võtnud.

Veidi üle kahe aasta Sinise Äratuse tegevustest osa võtnud Gemma Bernadette Kits leiab, et just Sinine Äratus on suuteline ühendama Eesti kultuuri ja rahvust tulevikuga, hoides neid kirka ja elavana. “Ma tõesti usun, et Eesti rahvusel ja kultuuril on olemas koht tähtede seas ning sinna jõudmiseks peame vaid üheskoos tähtedesse sööstma. Sinine Äratus on võtnud endale eesmärgiks uue rahvusliku ärkamise ning ma kavatsen endast panustada kõik, et aidata kaasa selle täitumisele, sest just sealt algabki teekond meie kultuuri- ja rahvuspärandi ühendamiseni tulevikuga ja nende igavese säilimiseni.” Tema esimesed plaanid Tallinna osakonna juhatuse liikmena on hakata reklaamima ja levitama rahvuslikke ideid eelkõige noorte seas ning leiab, et selleks on sobivaim koht sotsiaalmeedia. Lisaks kavatseb ta suurendada meediakajastust organisatsiooni tegevuste kohta ning tõsta liikmete aktiivsust kõikvõimalikes meediakanalites.

Karl Juhan Bahovski on olnud Sinise Äratuse liige 2017. aasta detsembrist saati ning eelmise aasta oktoobrist Tallinna osakonna ja käesoleva aasta juulist üle-üldise juhatuse liige. Eelmise aasta novembrist on ta ka EKRE Lääne-Tallinna osakonna liige. Ta on korraldanud kurikuulsaid lasketiiruõhtuid nii Tallinnas kui ka Tartus ning on käinud sõprussuhteid loomas Lätis, Leedus ja Poolas. Lisaks on ta väliskülalistega kohtunud ka Belgiast, Itaaliast, Ameerikast ja Hispaaniast. Tulevikus loodab ta edendada rahvuslust Eesti ja Euroopa noorte seas, luues uusi sõprussuhteid erinevate rahvuslike organisatsioonidega.

Üritust külastanud Riigikogu liige Ruuben Kaalep soovis Tallinna osakonnale edu ja õnnitles uude juhatusse valituid. “Eesti rahvuse suurim jõud on noortes, kes võtavad enda hoida esivanematelt päritud rahvuslikud aated. Tänu uuele põlvkonnale, kes on koondumas Sinise Äratuse lipu alla, on ka eestlusel tulevikku,” lausus Kaalep.

Enne Tallinna osakonna koosolekut toimus ka kohvikuõhtu, kus Sinise Äratuse liige Jens Olaf Kukk pidas ettekande Salvador Allende sotsialistlikust režiimist Tšiilis ning plaanimajanduse elluviimisest küberneetika ja tehnoloogia abil.

Lisa kommentaar