Sinise Äratuse suvelaager

You are currently viewing Sinise Äratuse suvelaager
from to
Scheduled Uudis
Kulina küla, Kulina, Lääne-Viru maakond, Estonia Map

Juuli teisel nädalavahetusel toimus EKRE noortekogu Sinine Äratus suvelaager. Seekord toimus suvelaager idüllilises Kulina mõisas, kus noori võõrustas Anti Poolamets enda perekonnaga. Ühtlasi valiti suvelaagris ka Sinise Äratuse uus juhatus, kuhu kuuluvad Ruuben Kaalep, Helen Rebane, Remi Sebastian Kits, Hugo Jõks ja Lenno Pärnjõe.

Sinise Äratuse esimeheks valiti tagasi ühenduse asutajaliige ja senine juht Ruuben Kaalep. “Keset Euroopa rahvusluse uut tõusu on meie eesmärk enamgi kui varem näidata teed eestlaste uueks rahvuslikuks ärkamiseks. Selleks tulevad mängu nii poliitiline aktivism kui ka äratajate kunstianded, rahvusliku ja süvaparempoolse hariduse jagamine noortele ja eestlaste traditsioonilise, isamaast ja loodusest lähtuva vaimsuse taaselustamine,” sõnas Kaalep. “Igavate karjääripoliitikute aeg on läbi saamas, kätte jõudmas on rahvuslaste aeg.”

Traditsiooniliselt veedeti aega võrratu Eestimaa looduse rüppes, õhtuhämaruses peeti ka rituaal ning anti vanded. Järgmine päev algas sportikult – hommikuvõimlemine, millele järgnes loominguline seiklusmäng. Hiljem külastati Rohu tuumaraketibaase, mille tipphetkeks oli angaari muusikalise kõla testimine lauldes üheskoos “Mu Isamaa on minu arm”. Peale seda võeti ette ratsaretk allikatele ning päeva lõpetas meeliülendav saunaõhtu. Järgmisel hommikul peeti talguid võsa puhastamise näol. Kõike seda tehti jagades rahvuslikku meelsust, mõtteid ja ideid koos teiste rahvuslastega, hoides alati meeles meie esivanemaid ja mõeldes eestlaste teekonnast tähtedeni.

Lisa kommentaar