Sinine Äratus: Venemaa solvangutele Eesti vabadusvõitlejate suunal tuleb anda jõuline vastulöök

Noorteliikumine Sinine Äratus on nördinud Venemaa välisministeeriumi avaldusest, mis solvab häbematult Eesti vabadusvõitleja Harald Nugiseksi ja tema relvavendade mälestust, teatab Sinise Äratuse juhatus. Säärane naaberrahva ajaloo jalge alla tallamine ja suveräänse riigi siseasjadesse sekkumine on Sinise Äratuse veendumusel lubamatu ning Moskvalt tuleb nõuda avalduse teinud voliniku Konstantin Dolgovi viivitamatut tagasikutsumist.

“Kui Eesti rahvuskangelaste pärgamine on teie jaoks pühaduseteotus, siis teie pühadus pole väärt punast pennigi,” deklareerib Venemaale Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Me oleme seni külmavereliselt pealt vaadanud, kuidas Venemaa tähistab 9. maid ning teisi ohtliku pagasiga tähtpäevi, kõndides süngel ja nõukogulikul rajal. Vene rahval on õigus austada oma esivanemaid, nõnda nagu meilgi. Aga kui meie kangelasi alatult solvanud volinik jääb ametisse, on meie riikide vahel miski taas kildudeks purunenud.”

Eesti peab äärmiselt tõsiselt suhtuma Venemaa üleskutsesse osutada Eesti seaduslikule riigivõimule ja sõjasangarite austamisele vastupanu, teatab Sinine Äratus. “Selles olukorras tuleb avaldada vastupanu hoopis katsetele mustata meie ajalugu ja rahvuslikke müüte,” lisab Kaalep.

Sinine Äratus avaldab samas lootust, et sellised rünnakud toimivad üksnes Eesti rahva ühendajana välisohtude vastu. Iga eestlane peab Harald Nugiseksi ja teiste oma rahva eest ohvreid toonud meeste kangelasteod seadma endale eeskujuks ning sellest juhindudes koonduma rahvusluse lipu alla, on Sinine Äratus kaljukindel.

Lisa kommentaar