Sinine Äratus: valmistame Eestit ette uueks rahvuslikuks ärkamiseks

You are currently viewing Sinine Äratus: valmistame Eestit ette uueks rahvuslikuks ärkamiseks

Kolmapäeval pidasid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noored üldkoosolekut erakonna Tallinna büroos, kus noortekogu võttis vastu täiendatud põhikirja, valis uue juhatuse ja võttis nimeks Sinine Äratus. Uus nimi sümboliseerib EKRE noorte ambitsiooni saada kogu Eestit hõlmavaks liikumiseks, mis seisab eestimeelse poliitika elluviimise ja elujõulise rahvusluse taassünni eest.

Sinise Äratuse juhatusse valiti Liisa Kams, Mait Kraun, Jaak Madison ja Rauno Sigur. Esimeheks valitud Ruuben Kaalep kommenteeris ühenduse nimevahetust: “Võiks öelda, et alates laulvast revolutsioonist on patriotismist ja rahvustundest saanud formaalsus – miski, millele me ei mõtle isegi valimiskasti juures oma riigi tulevikku määrates. Meie oleme siin, et seda muuta. Eesti poliitika eesmärgiks peab uuesti saama rahvuskultuuri säilimine ja iseseisvus nii ida kui ka lääne suurvõimudest peab taas olema meie esimeseks prioriteediks. Selleks tuleb anda otsedemokraatia abil võim rahvale tagasi, lõpetada Brüsseli käskude piinliku täpsusega täitmine, kuid eelkõige peab rahvas ise oma säilimise nimel üles tõusma. Me räägime eestlaste uuest rahvuslikust ärkamisest, ja selle värviks on Eesti lipu sinine.”

Sel eesmärgil kavatseb Sinine Äratus lähitulevikus korraldada mitmeid aktsioone plaanitava, EKRE seisukohalt otseselt rahvuslike huvide vastase piirilepingu sõlmimise vastu. Ka teeb täna mittetulundusühinguna registreeritud noorteliikumine plaane 24. veebruaril iseseisvuspäeva tähistamise rahvale lähemale toomiseks ja Tallinnas sellekohaste ürituste korraldamiseks. Üldkoosolekust külalisena osa võtnud EKRE volikogu esimees Henn Põlluaas kiitis Sinise Äratuse aktiivsust ja lisas, et on alates Saue linnapeaks saamisest kohalikul tasandil edukalt ajanud eestimeelset poliitikat, mille laiendamine üle vabariigi saab toimuda ainult noorte abiga.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu asutati 2012. aasta novembris ja on sellest ajast kasvatanud oma liikmete arvu pea neljakümnele, sidemed on loodud ka Läti Rahvusliku Ühenduse ja Leedu Rahvuslaste Liidu noortega. Hiljuti korraldasid rahvuskonservatiivsed noored sotsiaalministeeriumi ees piketi kavandatava kiirabireformi vastu.

Lisa kommentaar