Sinine Äratus valis uueks esimeheks Ruuben Kaalepi

You are currently viewing Sinine Äratus valis uueks esimeheks Ruuben Kaalepi

Alates teisipäevast juhib EKRE noorteliikumist Sinine Äratus üks selle asutajaid Ruuben Kaalep, kes on ka EKRE Tartu ringkonna aseesimees. Kaalep valiti esimeheks pärast seni Sinist Äratust juhtinud Triin Kuuse soovi isiklikel põhjustel ajutiselt aktiivsest poliitikast taanduda.

“Ma ei soovi eraelulistel põhjustel hoida kinni kohta, kus võiks tegutseda keegi hetkel enam motiveeritum, energilisem ja suurema vaimujõuga,” teatas senine esimees Triin Kuusk. “Seetõttu taandan end Sinise Äratuse juhatusest ja sellega seonduvalt ka esimehe kohalt. Kui rasked ajad on möödas, kutsub soov kindlasti aktiivsena jätkama.”

Ka aastail 2013–2014 Sinise Äratuse juhiks olnud Kaalep kommenteerib: “Kavatsen veel enam tihendada koostööd erakonna ja noorteliikumise vahel. Rahvuslikud aated on Eesti püsimajäämise ainus garantii ja me ei saa endale lubada killustumist, vaid peame ühiselt kaitsma enda riikluse alustalasid. Eesti uues rahvuslikus ärkamises on oluline eelkõige meie põlvnemine ühistest esivanematest ja tahtmine pärandada oma võimsa vaimupotentsiaaliga rahvusriik meie järglastele.”

Sinine Äratus on 2012. aastal loodud EKREga seotud noorteliikumine, mis nimetab oma missiooniks eestlaste uue rahvusliku ärkamise sütitamist ja mille aktsioonidest tuntuim on iga-aastane vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik Tallinna vanalinnas.

Lisa kommentaar