Sinine Äratus valis uue juhatuse

You are currently viewing Sinine Äratus valis uue juhatuse

7-8. juulil Kulina mõisas toimunud EKRE noorteliikumise Sinine Äratus üldkoosolekul valiti ühendusele uus juhatus, arutati aasta jooksul eesti rahvusluses toimunut ja tehti plaane edasiseks tegevuseks. Muuhulgas hakkab Sinine Äratus varakult valmistuma eestlaste rahvusriigi 100. aastapäeva tähistamiseks.

Sinise Äratuse esimeheks valiti tagasi ühenduse asutajaliige ja senine juht Ruuben Kaalep. “Uuele juhatusele antud usaldus kinnitab, et Sinine Äratus tahab olla midagi enamat kui peavooluparteide noortekogud,” sõnas Kaalep. “Keset Euroopa rahvusluse uut tõusu on meie eesmärk enamgi kui varem näidata teed eestlaste uueks rahvuslikuks ärkamiseks. Selleks tulevad mängu nii poliitiline aktivism kui ka äratajate kunstianded, rahvusliku ja süvaparempoolse hariduse jagamine noortele ja eestlaste traditsioonilise, isamaast ja loodusest lähtuva vaimsuse taaselustamine. Igavate karjääripoliitikute aeg on läbi saamas, kätte jõudmas on rahvuslaste aeg.”

Lisaks Kaalepile kuuluvad uude juhatusse Tallinna gümnasist ja Euroopa võitluskunstide harrastaja Hugo Jõks, ratsaentusiast ja programmeerija Kohila vallast Remi Sebastian Kits, Pärnust pärit Tartu Ülikooli ajalootudeng Lenno Pärnjõe ning Kanepi valla aktivist ja ajalootudeng Helen Rebane.

Lisa kommentaar