Sinine Äratus toetab Kataloonia iseseisvust

You are currently viewing Sinine Äratus toetab Kataloonia iseseisvust

EKRE noorteliikumine Sinine Äratus avaldab poolehoidu Kataloonia iseseisvusliikumisele ja loodab näha uue rahvusriigi sündi Lõuna-Euroopas. Sinine Äratus rõhutab, et 21. sajandil tuleb toetada iga rahva rahvuslust.

“Rahvuslik enesemääramistahe tuleb tõsta kõrgemale päevapoliitikast ja kirjapandud seadustest,” kinnitab Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “See oli ka Eesti riigi loomise alus. Euroopa rahvusluse taassünd saab lähtuda vaid sestsamast tahtest oma hõimu tulevikku ise luua.”

Kuigi suur osa katalaani rahvuslasi on vasakpoolsed, ei pea Sinine Äratus seda probleemiks. “Iseseisval rahvusriigil on täielik kontroll oma poliitika üle ja õigus seda suunata nii, nagu riik heaks arvab. Globalism usub ülemaailmsetesse ideoloogiatesse, rahvuslus lubab riikidel olla erinev,” lisab Kaalep.

Samuti usub Sinine Äratus, et Kataloonia iseseisvumisel oleks positiivne mõju hispaania rahvuslusele. “Ilma Katalooniata nihkub Hispaania poliitika paremale,” ütleb Kaalep. “Ma hoian pöialt elujõulistele rahvuslikele liikumistele nii Hispaanias kui Kataloonias, mis omavahel tülitsemise asemel teeksid koostööd suurema eesmärgi nimel – Euroopa ja eurooplaste päästmiseks.”

Lisa kommentaar