Sinine Äratus tähistas liikumise sünnipäeva muinaseestiliku rituaaliga

Esmaspäeval, 30. novembril kogunesid EKRE noorteliikumise Sinine Äratus Tartu aktivistid Kalevipoja kuju juurde, et tähistada kolme aasta möödumist organisatsiooni loomisest. Seal peeti kõnesid ja viidi läbi rituaal eestlaste uue rahvusliku ärkamise väestamiseks.

“Me oleme kolme aastaga kasvanud liikumiseks, mis ühendab rahvusmeelseid noori üle Eesti,” ütles üks Sinise Äratuse asutajaid Ruuben Kaalep. “Meie eesmärk peab olema eestlaste rahvusliku eliidi loomine, nagu seda 19. sajandil tegid Jannsen ja Jakobson. See on eeldus iseseisvaks ja Eesti huvidest lähtuvaks poliitikaks. Ja lisaks poliitilisele eliidile peame meie, Eesti riigi põhiseaduslikesse eesmärkidesse uskuvad noored, end ette valmistama eesti kultuuri säilitamiseks ja edendamiseks aastakümnete jooksul.”

Järgnes rituaal, mille käigus tõrvikuvalguses kõlas Hando Runneli luuletus “Üks väga vana rahvas” ja Sinise Äratuse noored rahvuslased said pärast pühaliku vande andmist enda põsele valge triibu, et sümboliseerida heledat igavikku Põhjanaela ümber, mis näitas muistsetele meremeestele teed.

“Kerge on jääda patrioodiks nii võidutriumfis kui ka kaotuses ja eneseohverduses, kuid raske igapäevarutiinis. Siin pannakse isamaaarmastus tõeliselt proovile,” manitses Sinise Äratuse kunstialase salga juht Kert Urmas Raudvere Kalevipoja kuju ümber kogunenud äratajaid.

Sinise Äratuse asutasid seitse Tartu aktivisti 30. novembril 2012 Vilde kohvikus ja algselt kandis organisatsioon nime Konservatiivsed Noored. Uue ja lõpliku nime sai see aasta hiljem. Sestpeale on Sinine Äratus tuntud peamiselt vabariigi aastapäeviti Tallinnas alates 2014. aastast toimunud rahvuslaste tõrvikurongkäikude korraldajana.

Lisa kommentaar