Sinine Äratus soovitab Wiesenthali keskusel tutvuda Eesti ajalooga

Konservatiivse Rahvaerakonna noorteliikumine Sinine Äratus ei näe vajadust reageerida Efraim Zuroffi väljendatud kriitikale 24. veebruari õhtuks Tallinna kesklinna plaanitava tõrvikurongkäigu osas. “Loomulikult läheme me oma ürituse korraldamisega edasi,” kommenteerib Ruuben Kaalep, üks tõrvikurongkäigu korraldajaid. “See üritus on meile püha ja mõni lihtlabane pressiteade seda seisma ei pane. Pealegi on ju ammu teada, et osadele inimestele lihtsalt ei meeldi etnilise rahvusluse taassünd Eestis. Mis sellest?”

Sinine Äratus soovitab Wiesenthali keskusel saada üle oma pimedast vihast Eesti rahvusriigi idee vastu. Eesti ajaloost annaks kindlasti parema ülevaate selle maa eest võidelnute vaatepunktiga tutvumine, mitte Nõukogude ajalooõpikute dogmad. Ühtlasi on Sinise Äratuse teatel Zuroff esitanud tõrvikurongkäigule kutsutud Rootsi noorteliikumise Nordisk Ungdom kohta laimu, nagu tegeleks liikumine immigrantide ründamisega. “See on ilmselge väljamõeldis,” ütleb Kaalep.

Venemaa riigiduuma saadiku Andrei Klišasi avaldusest, nagu annaks tõrvikurongkäik tunnistust Eestis pead tõstvast neonatsismist, saab Sinise Äratuse hinnangul välja lugeda vaid üht: Venemaa ei soovi Eestit näha iseseisva rahvusriigina. Eesti siseasjadesse sekkumine ja jaburate avalduste tegemine ei sobi meiega häid suhteid hoida sooviva riigi retoorikasse, teatab Sinine Äratus.

Lisa kommentaar