Sinine Äratus sai uue juhatuse, esimeheks valiti Karl Juhan Bahovski

You are currently viewing Sinine Äratus sai uue juhatuse, esimeheks valiti Karl Juhan Bahovski

EKRE noorteühendus Sinine Äratus valis laupäeval, 5. septembril Tartus Dorpati konverentsikeskuses toimunud üldkoosolekul endale uue juhatuse ja esimehe.

2019. aasta juulikuust praeguseni ühendust juhtinud Helen Rebase mantlipärijaks sai parmupilli- ja kõrilauluharrastaja, Jakob Westholmi gümnaasiumi riigikaitsesuuna lõpetanud Karl Juhan Bahovski.


Peale tema kuuluvad juhatusse veel Tartu Ülikooli ajaloomagistrant Helen Rebane, ajaloo-, usundi- ja filosoofiahuviline Tartu Ülikooli informaatikatudeng Fedor Stomakhin, parmupillientusiast, pärimus- ja esoteerikahuviline Gemma Bernadette Kits, ajaloo- ja kultuurihuviline Markus Jussila, Tartu Ülikooli bioloogiatudeng Annette Oder ja Eino Rantanen, Tartu Ülikooli riigiteaduste tudeng, rahvusvaheliste suhete-, poliitfilosoofia-, keelte- ning ajaloohuviline.


Lisaks uue juhatuse ja esimehe valimisele arutati üritusel ka aasta jooksul rahvuslasi puudutanud sündmusi, pannes sellega punkti möödunud tegevusaastale ning avades entusiasmiga uue.

Esimeheks valitud Karl Juhan Bahovski on sündinud 25. oktoobril 2000 ja on Sinise Äratuse liige alates 2017. aastast ning alates 2018. aastast on ta ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige. 2020. aasta juunist on ta EKRE Nõmme osakonna aseesimees ja kuulub EKRE Lääne-Tallinna ringkonna juhatusse.

“Mul on au võtta Sinise Äratuse juhitõrvik üle Helen Rebaselt, meie eelmiselt esimehelt ja võrratult eeskujult. Ma tänan teda südamest, et ta panustas nii suure osa endast meie organisatsiooni toimele,” rõhutab Karl Juhan Bahovski.


“Algav aasta sümboliseerib uut ajastut Sinise Äratuse ajaloos, kus eelnev põlvkond annab oma teadmised, oskused ja rollid edasi meie noorematele liikmetele, et koos liikmeskonnaga nooreneks ka juhatus.
Seisan nende samade rahvuslike väärtuste eest, mis on ühendanud meie organisatsiooni juba selle asutamisest. Võtan oma eesmärgiks kanda meie sõnum üha enamate noorteni, et üheskoos eesti keelt, rahvust ja kultuuri säilitada, kaitsta ja arendada.
Sööstkem tähtedesse!”

Senine esimees Helen Rebane tänas üldkoosolekul kõiki liikmeid kordaläinud aasta puhul ja võimaluse eest juhtida nii toredaid noori.
Siiski loobus ta uuesti esimeheks  kandideerimast: “Seoses enda edasiliikumisega õpingutes ja eraelus tunnen, et on aeg anda teatepulk edasi noorematele ja soovin neile selle kandmisega palju edu.”

EKRE noorteliikumine Sinine Äratus asutati novembris 2012 ja selle eesmärgiks on jõuda eestlaste uue rahvusliku ärkamiseni. Sinise Äratuse eestvedamisel toimub igal aastal Tallinnas vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik. Lisaks kõikvõimalikele aktsioonidele tegeleb ühendus noorte maailmavaatelise harimise, kultuuriliste ettevõtmiste ja rahvusmeelse kogukonna loomisega.

Lisa kommentaar