Sinine Äratus protestis välisministeeriumi ees piirilepingu vastu

You are currently viewing Sinine Äratus protestis välisministeeriumi ees piirilepingu vastu

Täna, 27. jaanuaril korraldas rahvuslik noorteliikumine Sinine Äratus Tallinnas välisministeeriumi ees piketi uue Eesti-Vene piirileppe vastu. Kogunenud paarikümne noorega liitusid nende vanemad toetajad Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast ja mitmest teisest isamaalisest organisatsioonist. Tartu rahu kaitseks tõrvikud ja küünlad süüdanud noored nõudsid loosungi “Setumaa on Eesti maa, Jaanilinn on Eesti linn” all piirileppe sõlmimise peatamist ja loovutatavale territooriumile jäävate eestlaste ning väiksemate sugulasrahvaste õiguste kaitsmist.

“Meil ei ole õigust sõlmida omapoolsete tingimusteta lepingut, mis loovutab Venemaale meie ajaloolise territooriumi,” ütles Sinise Äratuse juht ja piketi organiseerija Ruuben Kaalep. “Vene välisminister võib samal ajal rääkida põhjendamatut juttu venelaste diskrimineerimisest Eestis, Venemaa plaanib Luga sadama ehituse käigus viimaste vadja külade hävitamist ja Eesti kirjutab rahulikult Moskva nõudmistele alla. Meie oleme vabad eesti noored oma kodumaal ja me ütleme välja selle, mida arvamusküsitluste põhjal arvab valdav osa Eesti elanikest: me nõuame eestimeelset poliitikat.”

Samal ajal toimusid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetusmeeleavaldused ka Tartus Raekoja platsil ja Viljandi keskväljakul. Sinine Äratus kavatseb suurema aktsiooni korraldada 24. veebruari õhtul Tallinnas, kus toimuva tõrvikurongkäiguga rõhutakse eestlaste südametunnistusele ja uuele rahvuslikule ärkamisele.

Sinine Äratus on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu põhjal loodud liikumine, mille eesmärk on eestlaste rahvustunde taasäratamine ja eestimeelse poliitika kehtestamine. Sinisesse Äratusse kuulub ligi viiskümmend noort, kes varem on muuhulgas protestinud euro võlakriisi kinnimaksmise ja sotsiaalministeeriumi kiirabireformi vastu.

Lisa kommentaar