Sinine Äratus protestis taas kord piirileppe vastu

You are currently viewing Sinine Äratus protestis taas kord piirileppe vastu

Esmaspäeva, 3. veebruari õhtul kogunesid Tallinna Vabaduse väljakule rahvusliku noorteliikumise Sinine Äratus aktivistid, et näidata oma meelsust sõlmitava Eesti-Vene piirileppe vastu ja Tartu rahu kaitseks. Üritusel osales ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeid ja erakonna juht Mart Helme pidas kohalviibijatele kõne.

Protestiks okupatsiooniaegse piiri legaliseerimise vastu süütasid noored rahvuslased Vabadussõja Võidusamba jalamil kaasa võetud Eesti NSV lipu. “Me ei taha, et Venemaa saaks näidata Eesti Vabariiki kui okupatsioonivõimu järglast,” kommenteeris Sinise Äratuse aktivist Jaak Madison. “Eesti Vabariigi piir ei ole sama, mis Eesti NSV piir. Ja selle legaliseerimine on riigireetmine.”

“Me anname ära oma maa ja me ei saa midagi vastu,” ütles noorteliikumise juht Ruuben Kaalep. “Setud ega ingerlased ei saa oma kodude eest kompensatsioone, Eesti ei kaitse oma kodanike huve ja laseb Venemaal end enne iseseisvuspäeva peale sunnitud lepinguga alandada. Sinine Äratus esindab arvamusküsitluste järgi Eesti rahva enamuse huve, kes on piirilepingu vastu. Meie loosung on: Setumaa on Eesti maa, Jaanilinn on Eesti linn!”

Samal ajal toimus EKRE meeleavaldus piirilepingu vastu ka Tartus Raekoja platsil.

Sinine Äratus on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu põhjal loodud liikumine, mille eesmärk on eestlaste rahvustunde taasäratamine ja eestimeelse poliitika kehtestamine. Sinisesse Äratusse kuulub ligi viiskümmend noort, kes varem on muuhulgas protestinud euro võlakriisi kinnimaksmise ja sotsiaalministeeriumi kiirabireformi vastu.

Lisa kommentaar