Sinine Äratus pidas üldkoosolekut ja valis uue juhtkonna

You are currently viewing Sinine Äratus pidas üldkoosolekut ja valis uue juhtkonna
V juhatus. Vasakult: Sigrid Paula Pukk, Ruuben Kaalep, Melvin Ohtla, Kert Urmas Raudvere, Rain Pärnaste

Täna toimus Tallinnas Konservatiivse Rahvaerakonnaga seotud noorteliikumise Sinine Äratus üldkoosolek, kus ühendus valis endale uue juhatuse ja esimehe. Koosolekut pidasid noored rahvuslased eestikeelset kirjasõna ja kultuurivara sümboliseerivas Rahvusraamatukogus.

Üldkoosolekut külastas ka EKRE esimees ja presidendikandidaat Mart Helme, kes ärgitas noori levitama oma eakaaslaste seas rahvusmeelset ja patriootlikku vaimu.

Sinise Äratuse äsjavalitud juhatusse kuuluvad Ruuben Kaalep, Triin Kuusk, Rain Pärnaste ja Kert Urmas Raudvere. Esimeheks valiti Viljandist pärit rahvuslasest aktivist Melvin Ohtla, kes kuulub ka EKRE Järva- ja Viljandimaa ringkonna juhatusse.

“Aeg on jõudnud sinnamaale, kus vabaduse hõnguses sündinud Eesti noored haaravad oma rahvusriigi juhtimise enese kätesse,” kirjeldas Ohtla Sinise Äratuse tulevasi plaane. “Eestlaste ajastu, mida oleme pikisilmi oodanud, on alles algamas. Meid ootavad ees ärevad ajad, kus me leiame tuge mõtteühtsuses, ühises eesmärgis ja usus iseendasse kui ühtsesse, suure vaimuga rahvasse.”

Sinine Äratus on eelkõige tuntuks saanud alates 2014. aastast Tallinna vanalinnas traditsioonilise iseseisvuspäeva tõrvikurongkäigu koostamisega. Enda eesmärgiks nimetab liikumine eestlaste uut rahvuslikku ärkamist.

Lisa kommentaar