Sinine Äratus pidas suvelaagrit ja valis uue juhatuse

You are currently viewing Sinine Äratus pidas suvelaagrit ja valis uue juhatuse

Sel nädalavahetusel toimus Lahemaa rahvuspargis Hara külas EKREga seotud noorteliikumise Sinine Äratus suvelaager, kus noored rahvuslased arendasid nii keha kui vaimu. Ühtlasi valiti liikumisele uus juhatus, kuhu kuuluvad Silver Jõgger, Ruuben Kaalep, Ragnar Linnumäe, Jaak Madison ja Sigrid Paula Pukk.

“Sinine Äratus on tõusnud vaid mõne aastaga aktiivseimaks ja tuntuimaks noorteorganisatsiooniks Eestis,” teatas Riigikogusse kuuluv Jaak Madison. “On rõõm, et nii paljud noored on leidnud väljundi rahvuslikes aadetes. Tänu sellele saame kindlamad olla rahvusriigi kestmises ka aastakümnete pärast.”

Sinine Äratus kinnitab, et liikumise eesmärgiks on Eesti uus rahvuslik ärkamine ning et eesti rahvus püsiks ka sadade aastate pärast, tuleb praegu ära hoida Eestit ähvardav uus immigratsioonilaine. “Aga pagulased ega juba siin elavad muulased pole meie vaenlased,” sõnas Sinise Äratuse ideoloog Ruuben Kaalep. “Me oleme eestimeelsed noored ja meie vaenlased on need poliitikud või ärimehed, kes tahavad kultuuride segunemist ja rahvusriikide hävingut.”

Suvelaager jätkus sportlike harjutuste, erinevate rollimängude, ettekannete ja saunaõhtuga. Maikuus moodustatud salgad andsid ülevaate oma tegevusest. Noori aktiviste külastas ka EKRE esimees Mart Helme, kes kiitis nende tugevaid aateid ja idealismi.

Lisa kommentaar