Sinine Äratus osales rahvuslaste konverentsil Stockholmis

You are currently viewing Sinine Äratus osales rahvuslaste konverentsil Stockholmis

Laupäeval, 1. oktoobril osales Sinise Äratuse delegatsioon Stockholmis toimunud iga-aastasel konverentsil “Identitarian Ideas”. Rootsi rahvuslaste mõttekoja Motpol korraldataval üritusel olid esindatud nii kohalikud rahvuskonservatiivid Rootsi Demokraatide parteist kui ka paremradikaalsed mõtlejad üle maailma.

Teiste seas kohtusid Sinise Äratuse esindajad Iraani islamivastase filosoofi Jason Reza Jorjaniga, kelle sõnul “tehnoloogiline areng muudab lähitulevikus inimkonda ja viib liberaaldemokraatia hävinguni läänemaailmas. See tuleb asendada hierarhilise ja orgaanilise riigiga, kus inimeste identiteedi vaieldamatuks aluseks on nende etniline kuuluvus.” Samuti tutvuti Lõuna-Aafrika Vabariigi buuri aktivisti Dan Roodti kaudu sealsete valgete rahvuslastega, kelle hinnangul on alates apartheidi kukutamisest nende riigi euroopa päritolu elanikkond viidud hävingu äärele.

Läbivaks teemaks konverentsil oli liberalismi hukk, mida mainiti mitmes kõnes. Enamik kõnelejaid jõudis konsensuseni, et liberaalne ideoloogia on “surnud” ja see ei suuda pakkuda tulevikuvisiooni. Samas väitis näiteks Rootsi Demokraatidega seotud poliitik Patrik Ehn, et sellegipoolest peavad rahvuslased jätkama liberalismi jäänukite hävitamist ja seeläbi kardinaalselt teistsugustele ideoloogiatele teerajamist.

“Me saime konverentsil hulgaliselt uusi tutvusi inimeste ja organisatsioonidega, kellega me jagame sarnast maailmavaadet,” kinnitas Ruuben Kaalep, üks Stockholmis viibinud Sinise Äratuse esindajaid. “Eurooplased, kes seisavad oma rahvuslike huvide eest, peavad seda tegema üheskoos. Nagu paljud rootslased mind veensid, ei tohi Eesti ealeski muutuda Rootsi-suguseks riigiks, kus võidutsevad liberaaldemokraatia, multikulturalism ja feminism. Me kuulume ühte idaeurooplastega, kes jaotavad inimkonda rahvusi mööda, mitte mingist veidrast võrdsuseideest lähtudes.”

Lisa kommentaar