Sinine Äratus osaleb Poola ja Läti 100. aastapäeval

You are currently viewing Sinine Äratus osaleb Poola ja Läti 100. aastapäeval

Pühapäeval, 11. novembril osaleb EKRE noorteliikumise Sinine Äratus esindus Varssavis Poola Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud rahvuslaste rongkäigul. Üritusel osaletakse kolmandat aastat järjest, Sinise Äratuse delegatsiooni kuuluvad Ruuben Kaalep, Fedor Stomakhin, Annette Oder ning Karl Juhan Bahovski.

„See on Euroopa suurim rahvuslaste kokkutulek, kus varasematel aastatel on osalenud kuni 100 000 inimest,“ kommenteeris Sinise Äratuse esimees ja EKRE välistoimkonna juht Ruuben Kaalep. „Poola sõpradele sõidab õnne soovima rahvuslasi paljudest riikidest ja see on ka suurepärane koht püsivate välissidemete sõlmimiseks.“

Sinise Äratuse delegatsioon osaleb ka 10. novembril Varssavis toimuval rahvusvahelisel konverentsil „Europe of Future“.

Et Varssavi liberaalne linnapea otsustas 11. novembri rongkäigu sel aastal ära keelata ja parajasti käib kohtuvaidlus, Kaalepi sõnul poolakaid ei häiri. „Meie poola sõbrad on otsustavust täis, kümneid tuhandeid niisama lihtsalt tänavatelt ära ajada ei saa,“ sõnas ta. Sinise Äratuse koostööpartneriks Poolas on noorteliikumine Młodzież Wszechpolska, kes on iga-aastaseks külaliseks ka 24. veebruari tõrvikurongkäigul Tallinnas.

18. novembril on Sinisel Äratusel ja EKREl plaanis juba suuremate jõududega külastada Läti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud rahvuslaste tõrvikurongkäiku Riias, mis on inspireerinud ka Sinise Äratuse aktsioone Eestis.

Lisa kommentaar