Sinine Äratus liitub Uue Prometeismi Initsiatiiviga

You are currently viewing Sinine Äratus liitub Uue Prometeismi Initsiatiiviga

Rahvuslik noorteühendus Sinine Äratus on andnud koos kaheksa rahvusliku liidri ja aktivistiga seitsmest erinevast riigist oma allkirja Uue Prometeismi Initsiatiivi alusdokumendile. Initsiatiiv koondab enda taha rahvuslasi ja organisatsioone kelle ühisteks eesmärkideks on Kesk- ja Ida-Euroopa riikide vaheline Intermariumi liit, võitlus Vene imperialismi vastu, Vene mõju all kannatavate põlisrahvaste rahvusluse ja enesemääramise toetamine ning ühiste rahvuslike väärtuste kaitsmine meie riikides.

UUS PROMETEISM, UUS INTERMARIUM, UUS EUROOPA!

Avalduse tekst täismahus:

Uue Prometeismi Initsiatiiv

  1. Meie allakirjutanud kaheksa rahvuslikku liidrit ja aktivisti seitsmest erinevast riigist Läänemere, Musta mere ja Aadria mere vahelises regioonis, oleme otsustanud luua ühisrinde Uue Prometeismi poliitika elluviimise nimel Euroopas.
  2. Venemaa täiemõõduline sõda Ukraina vastu on purustanud kõik illusioonid “ajaloo lõpust”, “liberaalsete väärtuste võidukäigust” ja möönutuspoliitikast Venemaa suunal. Meie, kes neid väärtusi kunagi ei jaganud, oleme korduvalt hoiatanud selle eest, mis täna on tõeks saanud. Venemaa ja Saksamaa vaheline de facto liit on taas toonud esile geopoliitilised väljakutsed, millega meie riigid on sajandite jooksul pidanud mitmeid kordi silmitsi seisma.
  3. Samal ajal igasugune aktsioon toob kaasa endaga ootamatuid tagajärgi. See sõda on toonud Ukraina, Poola, Leedu, Läti ja Eesti riigid kokku meie enda de facto liitu ja ajendanud meid panema kõrvale meie ajaloolised vastasseisud. Ka teised riigid, nagu Soome ja Horvaatia, on toetanud Ukrainat, luues seeläbi uut geopoliitilist blokki, samal ajal kui EL:i ja NATO struktuurid jätkavad töötamist.
  4. Me mõistame hukka sisutühjad ja aegunud hüüdlaused ning tunnistame vajadust realistlikule lähenemisviisile geopoliitikas. Naaseme Józef Piłsudski Pēteris Radziņši ja Juri Lipa rajatud Prometeistlikule teele.

4.1. Me võitleme Vene imperialismi vastu toetades nende rahvaste enesemääramisõigust ja rahvuslust, kes soovivad lahkuda Vene mõju haardest. Me ei oma illusioone “demokraatlike reformide” võimalusest Venemaal – tegu on vaenuliku tsivilisatsiooniga mida saab “reformida” ainult vabastades tema mitmed põlisrahvad ja slaavlased imperialistlikust ja multikultuursest Euraasianismi ideoloogiast.

4.2. Me kutsume oma riike ühinema uue Intermariumi Liiduga, kaitsmaks oma iseseisvust revanšistliku Venemaa eest. Uuel liidul on samas suurusjärgus populatsioon ja soodne geopoliitiline positsioon.

4.3. Intermariumi liitu tuleb arendada läbi poliitilise ja kultuurilise eliidi tiheda koostöö, tugevama sõjalise koostöö ja ühise rahastusmehhanismi (nt. Intermariumi Pank), mille kaudu eemaldada puudujääke infrastruktuuris.

  1. Meie Uut Prometeismi iseloomustavad järgnevad uued nüansid, mis on relevantsed eelkõige 21. sajandil:

5.1. Teadlikkus meie ühisest vastutusest Euroopa tsivilisatsiooni ja selle klassikaliste väärtuste, nagu vabadus, perekond, isamaalisus ja kangelaslikkus, osas.

5.2. Ühine töö ja tegevus olemasolevate ja uute riikideüleste koostööformaatide raames – Euroopa Liidus, NATOs ja Kolme Mere Initsiatiivis.’

5.3. Vajadus arendada sõjalist koostööd Ameerika Ühendriikide ja Suurbritanniaga vältimaks Saksamaa ja Venemaa lähendumise geopoliitilisi tagajärgi

  1. Selle kõige saavutamiseks, pühendume süvendama oma kommunikatsiooni ja koostööd Intermariumi eesmärgi nimel. Meie rahvuslus ületab ka riigipiire, kuna näeme meie ühist saatust ja ideaale meie ühiste väärtuste kaitsmisel – väärtused, mida ei ohusta ainult vaenulikud võõrad tegutsejad, vaid ka vasakpoolne radikalism Euroopa ja lääne enda sees.
  1. Me ei võitle rahu, vaid võidu pärast Venemaa üle! Ukraina linnade varemeist ja tuhast kerkib uus Fööniks – uus Euroopa, mille tuumaks ja südameks on Intermarium. Elagu Ukraina!

Henri Hautamäki, Suomen Sisu esimees (Soome)

Ruuben Kaalep, Riigikogu liige (Eesti)

Eino Rantanen, Sinise Äratuse esimees (Eesti)

Raivis Zeltīts, “Austošā Saule” esimees (Läti)

Dovilas Petkus, ühenduse “Pro Patria” esindaja  (Leedu)

Michał Szymański, sihtasutuse Fundacja Polska Zwycięska esimees (Poola)

Olena Semenjaka, VVO Intermarium Support Group kordinaator, Ülemraada saadiku Svjatoslav Jurashi (Ülemraada Intermariumi toetusrühma algataja) nõunik (Ukraina)

Leo Marić, Kultuurikeskuse “Vokativ” esimees (Horvaatia)

Lisa kommentaar