Sinine Äratus kutsub eestlasi iseseisvuspäeva tõrvikurongkäigule

Selle aasta 24. veebruaril kutsuvad rahvuslik noorteliikumine Sinine Äratus ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kõiki patriootlikke Eesti inimesi kell 18:00 Tallinna Vabaduse väljakule, kust saab alguse tõrvikurongkäik läbi vanalinna. Sellele järgneb pidulik kõnetseremoonia Vabadussõja Võidusamba jalamil, mis kestab umbes kella 20-ni.

Tõrvikurongkäigule oodatakse kõiki, kes on tüdinud vabariigi aastapäeva õhtul teleri vaatamisest ja tahavad end tunda vaba rahvana vabal maal. “Me seisame iseseisva Eesti eest, mille tulevikku ei määra Moskva rahad või Rootsi pangad,” kinnitab ürituse korraldajaks oleva Sinise Äratuse juht Ruuben Kaalep. “Aga see päev ei ole koht üksteisega tülitsemiseks ja vihkamiseks. Tõrvikurongkäigu sõnum on, et meie oleme eestlased, see on meie riik ja me tahame, et Eesti oleks tõeliselt vaba. Siit saab alguse Eesti uus rahvuslik ärkamine.”

Peale tõrvikute, mida varuvad omalt poolt ka korraldajad, soovitatakse kaasa võtta rahvuslikku sümboolikat.

Sinine Äratus on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu põhjal loodud liikumine, mille eesmärk on eestlaste rahvustunde taasäratamine ja eestimeelse poliitika kehtestamine. Sinise Äratuse noored on protestinud Venemaaga sõlmitava piirilepingu, euro võlakriisi kinnimaksmise ja sotsiaalministeeriumi kiirabireformi vastu.

Lisa kommentaar