Sinine Äratus korraldab piketi sõnavabaduse kaitseks Suurbritannias

Laupäeval, 2. juunil kell 12 korraldab EKRE noorteliikumine Sinine Äratus piketi Suurbritannia saatkonna ees Tallinnas, aadressil Wismari 6. Sellega juhitakse tähelepanu rahvuslaste sõnavabaduse piiramisele Ühendkuningriigis.

Eelmisel nädalal vangistati 13 kuuks islamiseerumisevastane aktivist Tommy Robinson, kes kajastas immigrantidest seksuaalkurjategijate kohtuprotsessi. Rahvuslastest aktivistid Martin Sellner, Brittany Pettibone ja Lauren Southern saadeti märtsikuus Suurbritannia piirilt tagasi, et takistada neid oma vaateid levitamast. Korduvalt on Suurbritanniasse sissesõidukeelu saanud ka USA aktivist Richard Spencer.

“Me ei taha sekkuda ühegi suveräänse rahvusriigi siseasjadesse,” kinnitab Sinise Äratuse juht Ruuben Kaalep. “Ent rahvuslik iseolemine algab rahvuslaste hääle kuuldavaks toomisest. Suurbritannia valitsus on otsustanud võtta sõnavabaduse neilt, kes seisavad teiste seas briti põlisrahva kaitsel. Jätkuv massiimmigratsioon Briti saartele ei ole Suurbritannia siseasi, kuna see ohustab lõpuks Euroopa rahvuste püsimajäämist.”

Sinine Äratus ootab piketile kõiki, kes tahavad näidata solidaarsust Euroopa põlisrahvaste kaitsjatega ja seista nende sõnavabaduse eest.

Lisa kommentaar