Sinine Äratus korraldab loengu Friedrich Nietzschest

EKRE noorteliikumise Sinise Äratuse kutsel peab laupäeval, 17. detsembril Tallinnas loengu Läti valitsuserakonna Rahvuslik Ühendus peasekretär ja noortejuht Raivis Zeltīts. Loengu teemaks on “Friedrich Nietzsche kui paganlik filosoof” ja see algab kell 18 Pikal tänaval gastropubi Clayhills ülemisel korrusel.

“Nietzsche avaldas tohutut mõju Euroopa parempoolse mõtte arengule,” kommenteeris Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Temast said inspiratsiooni nii Itaalia futuristid, konservatiivne revolutsioon Saksamaal, traditsionalistid kui ka uusparempoolne liikumine 20. sajandi teisel poolel. Nietzsche uskus hierarhiasse, eneseületusse ja kangelaslikku eliiti. Ühtlasi kummutas ta arusaama ajaloost kui pidevast liikumisest paremuse suunas. Selgeks vastukaaluks Lääne allakäigule on Nietzsche idee inimese maise eksistenti ületamisest ja uue tsivilisatsiooni loomisest.”

Raivis Zeltīts on saanud ajalookraadi Läti Ülikoolis. Ta on Läti üks tuntumaid kaasaegse Euroopa parempoolse mõtte tutvustajaid ja metapoliitika propageerijaid. Koos Ruuben Kaalepiga on Zeltīts osalenud mitmes projektis balti ja soomeugri traditsioonide sidumiseks tulevikku vaatava etnilise rahvuslusega. Zeltīts töötab ka Baltimaade edukaima rahvusliku erakonna peasekretäri ja noorteühenduse juhina.

Lisa kommentaar