Sinine Äratus korraldab haridusministeeriumi ees piketi immigratsioonipropaganda vastu

Teisipäeval, 17. jaanuaril kell 13 korraldab noorteliikumine Sinine Äratus Tartus haridus- ja teadusministeeriumi ees piketi Eesti haridussüsteemi imbuva immigratsioonipropaganda vastu. Pikett on ajendatud ministeeriumi soovitusest võtta üldhariduskoolides kasutusele pagulasteemalised rollimängud, kus riigipiiride sulgemist kujutatakse sisuliselt kurjusena.

Pagulasteemaliste rollimängude teatud elementidega hakkab Lääne ühiskond suurendama pealekasvava põlvkonna leplikkust immigrantide Eestisse paigutamise vastu, et ühiskonda ette valmistada sisserändajate vastuvõtmiseks ja rahvusriigi lammutamiseks. Piketi eesmärk on nõuda Euroopat laastava immigratsioonipropaganda eemalhoidmist Eesti koolidest.

“Kui riigipiiride sulgemist käsitletakse koolides millegi negatiivsena, on lugu veider,” kommenteerib Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Juba solidaarsusest oma Ungari hõimuvendadega peaksime hoopis tunda uhkust nende asjaliku reageeringu üle oma piiri kindlustamisel lähisidalaste sissetungi vastu. Et haridusministeerium seda ei mõista, vihjab vajadusele kaadrimuutuseks.”

Lisa kommentaar