Sinine Äratus: Eesti Trumpi-vastane meedia ohustab liitlassuhteid USAga

You are currently viewing Sinine Äratus: Eesti Trumpi-vastane meedia ohustab liitlassuhteid USAga

Rahvuslik noorteliikumine Sinine Äratus mõistab hukka kollasest välismeediast pärit pahatahtlike libauudiste levitamise Eesti meediaväljaannete poolt, mis eksitab siinset avalikkust ja võib saada ohuks Eesti-USA liitlassuhetele. Sääraste ilmselgete väljamõeldiste tõe pähe esitamine annab tunnistust Eesti ajakirjanduses puuduvast kriitikameelest, leiab Sinine Äratus.

Kolmapäeval avaldasid Postimees ja Delfi kollasest USA väljaandest BuzzFeed tõlgitud loo, kus esitati väidetavaid luureandmeid Donald Trumpi eraelu kohta. Muuhulgas pajatas see koomilistest orgiatest ühes Moskva hotellis. Suurem osa Lääne väljaandeid on jõudnud järeldusele, et tegemist on ilmselge võltsinguga.

“Kelle huve teenib, et peavoolumeedia esitab Eesti lugejale kõige jaburamaid ja alusetuid kuulujutte järgmise USA presidendi kohta?” küsib Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Paljude riigiametnike ja poliitikute infoväljas on lugupeetud Eesti ajakirjandusväljaanded kesksel kohal, samad inimesed aga vastutavad tihti ka Eesti-USA liitlassuhete alalhoidmise eest. Otsese laimu levitamine meie suurima partneri riigipea suunal võib tahes-tahtmata kujuneda sabotaažiks meie riiklike huvide vastu.”

Lisa kommentaar