Sinine Äratus: Eesti peab kiiremas korras panustama riigikaitsesse

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noorteliikumine Sinine Äratus leiab Krimmil toimuva Venemaa interventsiooni valguses, et Eesti jaoks on ainuvõimalik panustada veelgi rohkem riigikaitsesse. Ei ole võimalik alahinnata Eestile idast lähtuvat ohtu, sest pärast Ukrainat võivad Moskva järgmiseks sihtmärgiks vabalt olla Baltimaad. Meil on veel aega selleks valmistuda ja see aeg tuleb maksimaalselt ära kasutada, usuvad rahvuskonservatiivsed noored.

“Ukrainat ei aidanud varasemad lepingud Venemaaga ja nii pole meilgi mõtet piirilepingust kaitset oodata,” selgitab Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Samamoodi ei saa lootma jääda üksnes NATO abile. Me peame ise end kaitsma ja kõigeks valmis olema. Just see suudab kõige paremini Eesti ründamist ära hoida.”

Sinine Äratus ei pea paljuks kaitsekulutuste täiendavat tõstmist ja näiteks kiiremas korras soomusmanöövervõimekuse hankimist. Ühtlasi näitavad Ukraina sündmused, et ajateenistuse säilitamisele ei ole alternatiivi. Tagamaks Eesti kaitsmist kogu elanikkonna poolt, kutsuvad noored üles eestimeelseid inimesi liituma Kaitseliiduga.

Sinine Äratus on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu põhjal loodud liikumine, mille eesmärk on eestlaste rahvustunde taasäratamine ja eestimeelse poliitika kehtestamine. Sinise Äratuse noored on protestinud Venemaaga sõlmitava piirilepingu, euro võlakriisi kinnimaksmise ja sotsiaalministeeriumi kiirabireformi vastu.

Lisa kommentaar