Sinine Äratus avaldab uue poliitilise programmi

You are currently viewing Sinine Äratus avaldab uue poliitilise programmi

Reedel, 23. juulil kinnitas Sinise Äratuse üldkogu organisatsiooni uue poliitilise programmi. Programm põhineb Sinise Äratuse juhtlausel “Eesti rahvus, Eesti loodus, Eesti iseseisvus” ning täiendab põhikirja ja Ärataja Vannet, seab ühendusele eesmärgid tulevikuks ja esindab organisatsiooni ametlikke seisukohti.

Programmi loomise eestvedaja ja Sinise Äratuse uus esimees Eino Rantanen leiab, et poliitilise programmi koostamine ja vastuvõtmine on olnud märkimisväärne samm Sinise Äratuse jaoks. “Ühest küljest on tegu alusdokumendiga, mis juhib meie seisukohti igapäevapoliitikas ning aitab defineerida meie maailmavaadet. Teisalt on tegu ka rahvuslike ideaalide deklaratsiooniga, mida oleme pühendunud jälgima, ning mille tahame edasi anda tulevatele põlvkondadele, et Eesti rahvusluse vaim säiliks ka edaspidi.”

Programmi kohta võtab sõna ka Sinise Äratuse asutajaliige ja riigikogu liige Ruuben Kaalep.
“Sinise Äratuse liikmete poolt üksmeelselt heaks kiidetud programm lähtub EKRE programmilistest seisukohtadest ja lisab neile nooruslikku värskust. See üsna lühike tekst annab väga head vastused küsimustele, millega vältimatult silmitsi seisame: kuidas säilitada iseseisvat rahvusriiki ajaloo tõmbetuultes, mis sõnum on esivanemate pärandil tänapäeva ühiskonnale, kuidas hoida alal säästlikku rahvuslikku majandust, milles 21. sajandi tehnoloogia ja loodussõbralik eluviis leiavad tasakaalu,” lausub Kaalep. “Noored rahvuslased on suutnud näha tulevikku strateegilise pilguga ja visandanud tõelise pika plaani Eestile järgnevateks aastakümneteks.”

Programm on täispikkuses loetav siin.

Lisa kommentaar