Rahvuslik noorteliikumine korraldas Tallinnas tõrvikurongkäigu

You are currently viewing Rahvuslik noorteliikumine korraldas Tallinnas tõrvikurongkäigu

24. veebruari, Eesti Vabariigi 96. aastapäeva õhtul toimus MTÜ Sinine Äratus ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhtimisel tõrvikurongkäik läbi Tallinna kesklinna. Korraldajad lubavad sel aastal esimest korda peetud rongkäigust ja pidulikust kõnetseremooniast kujundada traditsiooni. Eesti iseseisvuse ja vabadusvõitluse auks toimunud üritus pidi ühtlasi andma märku, et rahvuslikud aated on paljude jaoks endiselt au sees.

Ligikaudu saja osalejaga tõrvikurongkäigust võtsid osa ka Läti valitsuspartei Rahvuslik Ühendus ja Leedu Rahvuslaste Liidu esindajad. Läbi vanalinna liikus rahvuskonservatiivide kolonn isamaaliste laulude ja loosungi “Eestlaste Eesti eest!” saatel.

Ürituse korraldanud Sinise Äratuse juht Ruuben Kaalep ütles oma kõnes Vabadussõja Võidusamba jalamil: “Meie liikumine on vaikselt tegutsenud üle aasta. Me oleme laiendanud oma võrgustikku üle Eesti, loonud kontakte, teinud ettevalmistusi tulevasteks aktsioonideks. Ja kogu aeg on meil olnud üks eesmärk: eestlaste uus rahvuslik ärkamine. Ka need eestlased peavad ärkama, kes ei ole täna siin, sest nad vaatavad mugavalt kodus televiisorit.”

Sinine Äratus on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu põhjal loodud liikumine, mille eesmärk on eestlaste rahvustunde taasäratamine ja eestimeelse poliitika kehtestamine. Sinise Äratuse noored on protestinud Venemaaga sõlmitava piirilepingu, euro võlakriisi kinnimaksmise ja sotsiaalministeeriumi kiirabireformi vastu.

Lisa kommentaar