Postimees ja inimõiguslased ähvardavad sõnavabadust

You are currently viewing Postimees ja inimõiguslased ähvardavad sõnavabadust

Sinine Äratus on otsustavalt vastu katsetele piirata “vihakõne” sildi all Eestis sõnavabadust. Ohtlikuks näiteks on tuntud YouTube’i blogijast SarioTV-st neljapäeval Postimehes ilmunud artikli toon. Artikkel püüab näidata, justkui SarioTV-l ei tohiks olla õigust eneseväljendusele, kui see riivab kellegi tundeid.

“SarioTV on üle 40 000 jälgijaga Eesti noorte seas oluliselt mõjukam arvamusliider kui ükskõik milline poliitik,” ütles Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Suur osa tema lugupeetusest põhineb just nimelt viletsa sisu või mannetu karakteriga videoblogijate üsna tabaval mõnitamisel, mis on tänuväärt töö, et Eesti YouTube’i padrikus terasid sõkaldest eristada.”

Sinise Äratuse jaoks on tülgastav Postimehele intervjuu andnud inimõiguslase Kelly Grossthali seisukoht, et isikliku ärritustunde alusel peaks saama kedagi karistada. “See on mandunud tarbimisühiskond, kus mõne inimese ego kasvab nii suureks, et seda on vaja seadusega kaitsta,” leiab Kaalep.

Samuti on äärmiselt ebaeetiline siduda kellegi isiklikku solvumist juttudega noorte enesetappudest, nagu seda Postimehele antud intervjuus teeb Eesti LGBT Ühingu juht Kristel Rannaääre.

This Post Has 2 Comments

  1. Elar Niglas

    Mõistest “vihakõne” on saanud retoorika moesõna. Seda kasutatakse sildistamiseks ja alavääristamiseks. “Vihakõneks” on seisukoht, mis ei sisalda viha, aga mis tekitab viha ja isiklikku ärritustunnet vastuvõtjates. Tekkinud tunnetesegadus omistatakse oma vihaobjektile, pidades “vihasust” endi vihatud inimeste omaduseks.

Lisa kommentaar