Noorteliikumine korraldab vabariigi aastapäeval tõrvikumarsi

You are currently viewing Noorteliikumine korraldab vabariigi aastapäeval tõrvikumarsi

Esmaspäeval, 24. veebruaril toimub rahvusliku noorteliikumise Sinine Äratus algatusel tõrvikurongkäik läbi Tallinna vanalinna algusega Vabaduse väljakul kell 18:00. Sellele järgneb pidulik kõnetseremoonia Vabadussõja Võidusamba jalamil, mis kestab umbes kella 20-ni.

Sinine Äratus ootab tõrvikurongkäigule kõiki patrioote, kes on tüdinud vabariigi aastapäeva õhtul teleri vaatamisest ja tahavad end tunda vaba rahvana vabal maal. “Me seisame iseseisva Eesti eest, mille tulevikku ei määra Moskva rahad või Rootsi pangad,” kinnitab ürituse korraldajaks oleva Sinise Äratuse juht Ruuben Kaalep. “Aga see päev ei ole koht üksteisega tülitsemiseks ja vihkamiseks. Tõrvikurongkäigu sõnum on, et meie oleme eestlased, see on meie riik ja me tahame, et Eesti oleks tõeliselt vaba. Siit saab alguse Eesti uus rahvuslik ärkamine.”

Peale tõrvikute, mida varuvad omalt poolt ka korraldajad, soovitatakse kaasa võtta rahvuslikku sümboolikat. Osalemisest on teiste hulgas teatanud Läti valitsuspartei Rahvuslik Ühendus ja Leedu Rahvuslaste Liidu esindajad.

Sinine Äratus on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu põhjal loodud liikumine, mille eesmärk on eestlaste rahvustunde taasäratamine ja eestimeelse poliitika kehtestamine. Sinise Äratuse noored on protestinud Venemaaga sõlmitava piirilepingu, euro võlakriisi kinnimaksmise ja sotsiaalministeeriumi kiirabireformi vastu.

Lisa kommentaar