Maksutõusuvastane protest tõi Tartus välja tuhatkond inimest

You are currently viewing Maksutõusuvastane protest tõi Tartus välja tuhatkond inimest

Reedel toimus Tartus Raekoja platsil meeleavaldus valitsuse kavandatava kütuseaktsiisi tõusu vastu. Noorteliikumise Sinine Äratus korraldatud üritusest võttis osa tuhatkond protestijat.

Kõnekoosoleku avas Ruuben Kaalep, kelle sõnul valitsuse majanduspoliitika “ei ole enam ühe käega võtmine ja teisega andmine. See on juba ühe käega võtmine ja teisega samuti võtmine.” Tema järel kõnelesid jurist Aare Pällin, EKRE Tartu ringkonna esimees Indrek Särg ja Riigikogu liige Henn Põlluaas. Kõigist sõnavõttudest jäi kõlama rahulolematus nii kütuseaktsiisi tõusuga kui Reformierakonna pikaajalise ülbe ja hoolimatu riigijuhtimisstiiliga üldisemalt.

Pärast pausi võttis sõna ka Rahva Ühtsuse Erakonna esindaja Silver Kuusik. Hanguga lavale tulnud Kuusik nõudis valitsuse tagasiastumist.

Muusikaõpetaja ja EKRE liige Tõnu Sepp seevastu esitas oma pöördumise valitsuse poole regilaulu kujul. Suur osa protestijaid laulis Sepa sõnu kooris kaasa.

Lisaks kõnelesid Tartu linnavolikogu liige Imre Mürk ja Riigikogu liige Jaak Madison. Kõlama jäi, et aktsiisitõus ja sellest tulenev mõju majandusele lööb kõige rängemalt just maapiirkondi.

Sinine Äratus kogus meeleavalduse ajal ka rahva arvamusi väljakul ringelnud kasti. Plaanis on osa neist edastada ka valitsusele.

Lisa kommentaar