Immigrantide piirilt tõrjumiseks tuleb vajadusel kasutada relvajõudu

You are currently viewing Immigrantide piirilt tõrjumiseks tuleb vajadusel kasutada relvajõudu

EKRE noorteliikumine Sinine Äratus teatab, et idariikide poolt hübriidsõja korras mahitatav massiimmigratsioon on rängaks ohuks Eesti julgeolekule ja haprale demograafilisele tasakaalule. Sarnaselt Poola, Leedu ja Lätiga peab Eesti olema valmis immigratsiooni tõrjumiseks juhul, kui Venemaa otsustab migrandivood suunata otse meie riiki, kasutades selleks Pihkva lennujaama või mis tahes muid transpordikanaleid.
Sinine Äratus leiab, et kõige kindlam, efektiivsem ja heidutavam viis migrandivoo tõrjumiseks on anda piirikaitsjatele relvajõu kasutamise õigus, mida saab vajadusel kasutada massilise ja ebaseadusliku sissetungi heidutamiseks ja takistamiseks. Eeskujuks peaks Eesti võtma suvel kiirkorras Leedu parlamendi poolt vastu võetud seadusemuudatusi, millega laiendati õigusi jõu kasutamiseks, et tõrjuda piiril ähvardavat ohtu. Lisaks piirivalveseaduse muutmisele tuleb anda vastavad õigused ka kontrolljoonele appi kutsutavaile kaitseliitlastele ning reservväelastele.
Samuti peab Sinine Äratus vajalikuks piiritõkete kiiret väljaehitamist idapoolsel kontrolljoonel.
“Agressiivsele sissetungijale peab olema õigus vastata jõuga, on selleks ebaseaduslik piiriületaja või nende mahitaja,” leiab Sinise Äratuse esimees Eino Rantanen. “Eesti piir peab olema kindlameelselt kaitstud igasuguse rünnaku eest!”

Lisa kommentaar