Eesti Ekspress mustab Sinise Äratuse liiget

EKRE noorteühendus Sinine Äratus teatab, et Eesti Ekspressi poolt ühenduse liikme foto kasutamine väidetavast terroriorganisatsioonist kõnelevas artiklis on sügavalt eksitav ja ebaeetiline.

Kolmapäeval ilmus Eesti Ekspressis Mikk Salu artikkel “Kes on Komandör? Kapo tabas vägivaldse natsiorganisatsiooni eestlasest juhi”, mis kasutas illustratiivse materjalina Sinise Äratuse liikme Rasmus Lukmani fotot, mis oli välja lõigatud Sinise Äratuse Facebooki-lehel avaldatud lasketiiruõhtu pildilt. Artiklist endast ei ilmnenud mingit seost Sinise Äratuse ja artikli teemaks olnud grupeeringu vahel.

Sinine Äratus on alati seisnud vastu terrorismi kasutamisele poliitilise võitluse vahendina ja põlgab igasuguseid katseid vägivaldsel moel Eesti Vabariigi põhiseaduslikku riigikorda muuta.

“Kuna artiklis kasutatud foto oli silmnähtavalt ära tuntav osa meie ürituse fotost, palusin selgitusi artikli autorilt, kes keeldus neid andmast ja ka pilti eemaldamast,” teatab Sinise Äratuse esimees Helen Rebane. “Ekspressi peatoimetaja pole samuti minu arupärimesele vastanud. Pilt on ära tuntud juba ka välismaistes antifa foorumites ja see seab ohtu meie liikmed, kes pole antud artiklis kirjeldatud organisatsiooniga seotud.”

“Minu pildi kasutamine Ekspressi artiklis on pahatahtlik laim, mis kahjustab mu mainet,” ütleb Rasmus Lukman. “Esimese sammuna olen valmis enda õiguste kaitseks pöörduma Pressinõukogusse.”

Lisa kommentaar