Aruteluõhtu koos professor Rein Einastoga

You are currently viewing Aruteluõhtu koos professor Rein Einastoga
Scheduled Üritus
1, Vee, Paide linn, Järva maakond, Estonia Map

18. mail korraldab Sinine Äratus hariva ja vajaliku aruteluõhtu ühiskonnas teravaid emotsioone tekitanud Rail Balticu teemal.

Avalikkusele kättesaadavaks tehtud Rail Balticu arenduse dokumentides on esitatud vaid väga üksikutel näitajatel põhinevaid või väga kitsast territooriumi hõlmavaid näitajaid. Uuringutes on jäetud analüüsimata mitmeid keskkonda, majandust ja ökosüsteemi mõjutavad andmed. Selline andmestikuga manipuleerimine ei tee paraku neid riske olematuks. Raudtee rajamine ei saa tugineda usule, vaid teadmistele.

Milliste tagajärgedega tuleb meil tegeleda kui raudtee ehitatakse läbi soo või mis juhtub meie looma- ja taime liigirikkusega? Millised on rahalises väärtuses arvestatavad mõjud meie ökosüsteemidele ja veerežiimile? Kas projektis ette nähtud Rail Balticu praegune koridor on optimaalseim valik ja millel see veendumus põhineb?

Nende ja paljude teiste küsimuste üle on hea võimalus arutleda koos oma ala spetsialistiga, Eesti geoloogi ja geoloogiaprofessori Rein Einastoga, kes on valmis arutlema, millised on Rail Balticu mõjud geoloogilises kui ökosüsteemses ja globaalmajanduslikus plaanis. Kõigil on võimalus aktiivselt arutelust osa võtta.

Näeme neljapäeval, 18.05.2017, kell 18 Paide Vanalinna kohvikus, Vee tn 1.

Transpordi organiseerimisel võtta ühendust Evelin Marjamägiga (evelin.marjamagi@gmail.com) või Rain Pärnastega (rainparnaste@gmail.com)

Lisa kommentaar