EKRE noorteliikumine Sinine Äratus leiab, et ei ole mingit põhjust Erdoğani-sõbralikeks väljaastumisteks Lääne ega Eesti poliitikas või ajakirjanduses.
Võrreldes Türgi euroopluse poole pürgivate algusaastatega on Erdoğani režiim võtnud raskelt islamistliku ja euroopa suhtes võõrastava kursi. Sõjavägi on Türgis ajalooliselt esindanud sekulaarset ja kemalistlikku joont ning vastandunud usulistele tungidele. Riigipöördekatse järgsed Türgi valitsuse otsused näitavad, et ka tugeva vastureaktsiooni puhul on Erdoğani tee veel karmim islamismisuund.
Samuti näeb Sinine Äratus Türgi valitsuse demokraatlikkuse rõhutamise taga suurt hulka naiivsust ja soovmõtlemist. Vaadates Türgi viimaseid valimisi on tegu umbes-täpselt sama demokraatliku riigiga kui seda on Venemaa.
“Oli pikk aeg, kus euroopalike ideede mõju ses piirkonnas oli segane. President Erdoğani ajal on Euroopa piir saanud kahetsusväärselt selgeks – see jookseb siinpool tänast Türgimaad ja mitte teps kaugemalt,” kommenteeris Sinise Äratuse juhatuse liige Kert Urmas Raudvere.
Seda arvesse võttes kutsub Sinine Äratus kaaluma Türgi NATOsse kuulumise plusse ja miinuseid ning endilt küsima, kas üha selgemalt radikaalislamistlikku suunda võtvat riiki peaks vastu vaidlemata aktsepteerima NATO ridades vaid selleks, et raketibaasina teenida Ameerika Ühendriikide strateegilisi huve.